GREPOLIS

Grepolis

Grepolis to kolejna przeglądarkowa gra o charakterze strategiczno-ekonomicznym, w której wcielamy się w rolę zarządcy własnego państwa. Tym razem zostaniemy przeniesieni do epoki głębokiej starożytności, gdzie czeka na nas szereg zadań związanych z rozwojem osady ulokowanej w klimatach antycznej Grecji.

Grepolis wywodzi się ze studia InnoGames, znanego i powszechnie szanowanego w środowisku twórców na platformę przeglądarkową. Rozpoczynając zupełnie darmową rozgrywkę, podążymy śladami Alexandra, Perseusza, Leonidasa, Achillesa i innych grecki herosów, których znamy z lekcji literatury i historii. Od wkroczenia do malowniczego świata gry dzieli nas wyłącznie bezproblemowa rejestracja, po której trafimy w objęcia wysoce intuicyjnego samouczka.

Dzięki niemu zapoznamy się z wszystkimi elementami rozgrywki i zaznajomimy się z interfejsem gry, który został osadzony w bardzo przystępnej, dwuwymiarowej grafice. Nasze pierwsze działania, które podejmiemy przy asystencji samouczka będą znacząco nacechowane dążeniem do wykreowania solidnego węzła gospodarczego. Zapewnienie sobie stałego i płynnego dostępu do wszelkiego typu surowców stanie się kluczem do sukcesu i bardzo szybko postawi przed nami nowe możliwości rozwoju.

Na pewnym etapie rozgrywki musimy także rozpocząć szereg inwestycji związanych z rozwojem technologii wojskowych, bez których nasza armia nie będzie postępowa i stanie się niedostatecznie zdolna do walki. Kiedy jednak w trakcie gry natrafisz na jakieś problemy lub błędy, zawsze możesz skierować się o pomoc do sprawnie działającego centrum pomocy. Grepolis nie byłoby także bez szeroko rozbudowanego wątku mitologicznego, czego odzwierciedleniem w grze są czterej .

Każde z naszych miast możemy poświęcić jednemu z nich, zabiegając jednocześnie o jego względy. Czczony z odpowiednim zaangażowaniem bóg, stanie się dla nas źródłem ogromnych łask, które niejednokrotnie wyciągną nas z poważnych kłopotów. Chcą uczestniczyć w epickich bitwach, warto zaangażować się także w życie jednego z wielu funkcjonujących w świecie gry sojuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.